Färg o kakelhuset Personal i trappan

Vi på Färg & Kakelhuset

Vi vill inspirera våra kunder till ett gemytligare hem. God service och att ge varje kund ett personligt bemötande är viktigt för oss. Vi erbjuder ett brett, fulladdat sortiment till plattsättare, målare, konsumenter, arkitekter och byggföretag.

Vår senaste satsning är en helt nybyggd proffsbutik som vi öppnade under våren 2017. Här kan vi erbjuda vårt breda sortiment till våra hantverkarkunder, utlastning under tak i skydd från väder och vind. Proffsbutiken är belägen i en tillbyggnad på baksidan av fastigheten.

Vi arbetar med ett fåtal tillverkare som vi vet producerar högkvalitativa produkter. Färg levereras av Jotun och Beckers, kakel och klinker levereras av ett flertal olika leverantörer från ex. Italien och Spanien. Vi samarbetar även med svenska leveratörer som Konradssons kakel, Dekora, Golvabia och Höganäs.

karin

Karin Eriksson

Administration

0522-64 50 70

karin@fargokakelhuset.se

Elin_de_Verdier

Elin de Verdier

Administration

0522-26 37 71

elin@fargokakelhuset.se

thomas_kristoffersson

Thomas Kristoffersson

Administration

0522-26 37 86

thomas@fargokakelhuset.se

pia

Pia Olsson

Administration

0522-64 50 70

pia@fargokakelhuset.se

Susanna_Jansson

Susanna Jansson

Administration

0522-26 37 72

susanna@fargokakelhuset.se

peter_rydell

Peter Rydell

Proffsbutiken

070-190 32 00

peter.r@fargokakelhuset.se

Henke_j

Henrik Johansson

Proffsbutiken

0522-26 37 76

henrik.j@fargokakelhuset.se

Pia_Hansson

Pia Hansson

Proffsbutiken

0522-26 37 83

pia.h@fargokakelhuset.se

johan_kristoffersson

Johan Kristoffersson

Proffsbutiken

0522-26 37 84

johan.k@fargokakelhuset.se

micke_r

Mikael Rahm

Proffsbutiken

0522-64 50 74

micke@fargokakelhuset.se

christian

Christian Bergman

Proffsbutiken

26 37 81

christian@fargokakelhuset.se

pelle

Pelle Rahm

Proffsbutiken

0522-26 37 82

pelle@fargokakelhuset.se

stefan_lycke

Stefan Lycke

Golvbutiken

0522-64 50 74

stefan@fargokakelhuset.se

micke_j

Mikael Jernsund

Golvbutiken

64 50 72

mikael.j@fargokakelhuset.se

kenneth

Kenneth Olsson

Butik

0522-26 37 79

kenneth@fargokakelhuset.se

Emma_Rosén

Emma Rosén

Butik

0522-26 37 87

emma.r@fargokakelhuset.se

björn

Björn Karlsson

Butik

0522-26 37 78

bjorn@fargokakelhuset.se

nicklas

Niclas Bäckström

Butik

0522-26 37 74

niclas@fargokakelhuset.se

Patrik_Andersson

Patrik Andersson

Butik

patrik@fargokakelhuset.se

Ordinarie öppettider

Mån - Fre: 09:00 - 18:00 Lör: 09:30 - 14:00 Sön: Stängt

Proffsbutiken

Mån - Fre: 07:00 - 18:00 Lör: 09:30 - 14:00 Sön: Stängt