Om oss

Om Färg & Kakelhuset

Vi vill inspirera våra kunder till ett gemytligare hem. God service och att ge varje kund ett personligt bemötande är viktigt för oss. Vi erbjuder ett brett, fulladdat sortiment till plattsättare, målare, konsumenter, arkitekter och byggföretag.

Vår senaste satsning är en helt nybyggd proffsbutik som vi öppnade under våren 2017. Här kan vi erbjuda vårt breda sortiment till våra hantverkarkunder, utlastning under tak i skydd från väder och vind. Proffsbutiken är belägen i en tillbyggnad på baksidan av fastigheten.

Vi arbetar med ett fåtal tillverkare som vi vet producerar högkvalitativa produkter. Färg levereras av Jotun och Beckers, kakel och klinker levereras av ett flertal olika leverantörer från ex. Italien och Spanien. Vi samarbetar även med svenska leveratörer som Konradssons kakel, Dekora, Golvabia och Höganäs.

Färg och kakelhuset personal

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig

Våra medarbetare

Vårt team av medarbetare jobbar för att du ska få en sån positiv upplevelse som möjligt, och få den hjälpen du efterfrågar.

Niclas Bäckström

Niclas Bäckström

Butik

0522-26 37 74
niclas@fargokakelhuset.se

Paula Noord

Paula Noord

Butik

0522-26 37 77
paula@fargokakelhuset.se

Kenneth Olsson

Kenneth Olsson

Butik

0522-26 37 79
kenneth@fargokakelhuset.se

Björn Karlsson

Björn Karlsson

Butik

0522-26 37 78
bjorn@fargokakelhuset.se

Emma Rosén

Emma Rosén

Butik

0522-263787
Emma.r@fargokakelhuset.se

Elin de Verdier

Elin de Verdier

Butik

0522-263771
elin@fargokakelhuset.se

Patrik Andersson

Patrik Andersson

Butik


patrik@fargokakelhuset.se

Annelie Hansson

Annelie Hansson

Butik

0522-645077
annelie@fargokakelhuset.se

Kim Peter

Kim Peter

Golvbutiken

0522-64 50 78
kim@fargokakelhuset.se

Stefan Lycke

Stefan Lycke

Golvbutiken

0522-64 50 74
stefan@fargokakelhuset.se

Mikael Jernsund

Mikael Jernsund

Golvbutiken

0522-64 50 72
mikael.j@fargokakelhuset.se

Mikael Rahm

Mikael Rahm

Proffsbutiken

0522-64 50 74
micke@fargokakelhuset.se

Pelle<br />
Rahm

Pelle
Rahm

Proffsbutiken

0522-26 37 82
Pelle@fargokakelhuset.se

Johan Christoffersson

Johan Christoffersson

Proffsbutiken

0522-26 37 84
johan.k@fargokakelhuset.se

Christian<br />
Bergman

Christian
Bergman

Proffsbutiken

0522-26 37 81
christian@fargokakelhuset.se

Henrik<br />
Johansson

Henrik
Johansson

Proffsbutiken

0522-26 37 76
henrik.j@fargokakelhuset.se

Pia Hansson

Pia Hansson

Proffsbutiken

0522-26 37 83
pia.h@fargokakelhuset.se

Peter Rydell

Peter Rydell

Proffsbutiken

070-190 32 00
peter.r@fargokakelhuset.se

Karin Eriksson

Karin Eriksson

Administration

0522-64 50 70
karin@fargokakelhuset.se

Pia Olsson

Pia Olsson

Administration

0522-64 50 70
pia@fargokakelhuset.se

Thomas Kristoffersson

Thomas Kristoffersson

Administration

0522-26 37 86
thomas@fargokakelhuset.se

Lena<br />
Åsberg

Lena
Åsberg

Administration

0522-64 50 70
lena@fargokakelhuset.se

Susanna<br />
Jansson

Susanna
Jansson

Administration

0522-263772
susanna@fargokakelhuset.se